Fiyat Teklifi Talep SepetimTeklif Talep Sepetinizde ürün bulunmuyor.üye olmak istiyorum|üye girişi
BİZE ULAŞIN
TELEFON İLE
(0216) 466 64 45
  • USD
    Alış: Satış:
  • EUR
    Alış: Satış:

Haber ve Duyurular

UN SERTİFİKALI TENEKE AMBALAJ (01.03.2015)

Ürünlerimize UN belgesi almak için çalışmalarımız başlamıştır.

UN Sertifikasyon Süreci

1 Ocak 2012 yılından itibaren,  yurtiçi yurtdışı kara, demiryolu taşımacılığıyla  taşınan tüm tehlikeli maddeler  \"UN\" işaretli ambalajlarda taşınması gereklidir. UN İşareti, Ambalajın ve tasarımının United Nations Committee of Experts on the Transport of Dangerous Goods (UN) tarafından belirlenen şartname\'ye uygun olarak test edilmiş olduğunu gösterir.

UN Sertifikalı ya da UN Onaylı olarak nitelenen tüm ambalajlar, öncelikle bazı sıkı testlerden geçmek zorundadır. Bu test prosedürleri tehlikeli madde içeren ambalajların taşınma koşullarına dayanabilmesi amacıyla  kabul edilebilir  minimum tasarım standartlarına uygunluğunun belirlemesi amacıyla oluşturulmuştur.

 Tasarım gerekleri, ambalajın sağlamlığını kontrol eden testlerle belirlenmiştir. Testler, Ambalaj Grubuna göre değişiklik gösterir. Testlerin amacı, Paket Gruplarındaki ürünlerin tasarım performansını gösterir. Amaç tehlikeli madde taşıyan ambalajın   dolu ve kapalı şekilde  sevkiyat yapılması durumunda  aynı performansı sürdürmesini sağlayan bir tasarım oluşturabilmektir. UN  sertifikasyonu için yapılacak olan testler  tüm taşıma yolları  için aynı değildir.

 Paketler (Ambalajlar), sevkiyat koşullarına göre test edilir ve bu koşullara göre 4 ana test çeşidi vardır. Bu testler genelde düşürme testi, istifleme testi, sızdırmazlık testi ve hidrostatik testleridir.  Bu testlerden her biri, test edilen ambalajla ilgili paketleme grubunun ihtiyacına uygun olmasını sağlamak için belirlenmiş testlerdir.

Bu testler, yasal olarak tehlikeli madde taşımak  için imal edilen ambalajın UN sertifikası vermeye yetkili resmi ve bağımsız laboratuvarlar tarafından yürütülmesi gereken kapsamlı bir süreçtir.

 

 Çamlıca Metal Ambalaj San ve Tic. Ltd.


[ <- haber ve duyuru listesi ]
Copyright © 2020, Çamlıca Metal Ambalaj San Ve Tic. Ltd. Şti. A: Şerifali Mahallesi Kutup Sokak No:25 Ümraniye/İstanbul T: +90 216 466 64 45, +90 216 466 64 46  |  F: +90 216 499 02 10 E: info@camlicametal.com  |  W: http://www.camlicametal.com